Online Başvuru

Sisteme yüklenen bilgi ve belgelerde; başvuru sahibinin adı veya kimliğini belirleyecek şekilde başka hiçbir ses kaydı (Başvuru yapanın doğal ses özelliklerini değiştiren herhangi bir teknoloji kullanılamaz.) yazı ve işaret bulunmamalıdır. Bulunması halinde yarışma dışı bırakılacaktır.

Online başvuru 6 adımda tamamlanır.

1. Üyelik Kaydı için Kimlik Bilgi Formunu doldurun

Site üzerinden Online Başvuru veya Kayıt Ol seçenekleri kullanılarak  üye kaydı yapılması için “Kimlik Bilgi Formu” doldurulur ve üyelik işlemi tamamlanır. Üyelik bilgileri olan e-posta adresi ve şifre ile sisteme girilir. Sistemde belirtilen adımları takip ederek her bir eser için ayrı ayrı başvuru adımları tamamlanır.


2. Notanızı yükleyin

Her bir başvuru için ayrı ayrı olmak üzere seçmiş olduğunuz bestenin notalarının yazılı olduğu sayfayı yükleyiniz.


3. Ses kaydınızı yükleyin

Her bir başvuru için ayrı ayrı olmak üzere seçtiğiniz besteyi sazlar eşliğinde, stüdyo veya bilgisayar ortamında veya solo olarak ses kaydını yükleyiniz.


4. Belgelerinizi yükleyin

İmzaları tamamlanmış dilekçe ve taahhütname, özgeçmiş, nüfus cüzdanı sureti, ikametgâh belgesi, ücret dekontu ve varsa diğer gerekli belgeleri tek bir dosya olarak yükleyiniz.


5. Kabül ve Taahhüt

Taahhütname metnini okuduktan sonra “Evet, kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyiniz.


6. Kaydet

İlgili bilgilerinizi sisteme kaydetmeniz için “Kaydet” butonuna basınız.


A. Başvurular yarışma sekreterliği tarafından ön değerlendirmeye alınarak incelenecek, eksik belge ya da bilgi olması halinde katılımcıya bildirilecektir.

B. Onaylandığında ise kayıt olunan e-posta adresine bilgi gönderilecektir.

C. Başvurusunu tamamlayan katılımcılar; başvuru sonrasında kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yaparak başvuru bilgilerinizi görebilir, yarışma tarafından belirlenen tarihler aralığında başvurduğunuz eserlerde değişiklik yapabilirsiniz. Ancak bu değişikliği yapabilmeniz için değiştirmek istediğiniz başvurunuzun iptal edilerek tekrar aynı işlemleri tekrarlayarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. (Tekrarlanan başvuru için ayrıca bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Ancak tamamen iptal edilerek, yarışmadan çekilenlere yatırdıkları ücret iadesi yapılmayacaktır.)

D. Karşılaştığınız problemler, süreç ve sonuçlar hakkında iletişim sayfamızdan veya yarışma sekreterliğine e-posta, telefon ile ulaşarak, bilgi alabilirsiniz.