Haberler

Beş şehir bestecilerini bekliyor

Binlerce katılımcı arasından seçilecek bestecilerin eserlerinin seslendirileceği konser ve etkinlikler için geri sayım başladı.

İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması dünyanın her yerinden, farklı kültür esasından yetenekli bestecilerin katılımı ile zenginleştirilen, dünyaca ünlü sanatçıların, siyasetçilerin ve tanınmış şahsiyetlerin de katılımlarıyla, gelenekli olarak her yıl düzenleyeceği “İlahi Aşk İçin Sadâ” konserleri ile musikinin hissî gücünden yaralanarak insanlığa ilahi aşk mesajları verecek.

Seste ve gönülde ahenk kavramlarından yola çıkan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması “İlahi Aşk” ana teması ile dünya kamuoyunun dikkatini o yöne çekerek bir farkındalık yaratmayı amaçlayan, kalabalık bir orkestra ile final konseri ve etkinliklerinde sanatseverlerin gönüllerine hitap edecek.

Dünyanın neresinde olursanız olun, müziğe ilgi duyuyor, beste yapabiliyorsanız, çok geçmeden aramıza katılın. Din ve Tasavvuf Musikisi eserlerinin seslendirileceği, en iyiler arasından seçilerek ödüllendirilecek olan besteler Elazığ, Konya, Ankara, İstanbul, Konya ve Makedonya’da binlerce sanatsever ile bir araya gelecek.


Yarışmaya katılım şartlarını incelemek için tıklayınız.


Tüm Haberler

1KASIM
Dereceye Giren
Bestekârlar
Belirlendi.

Duyurular

İlahi Aşkın Sesi Dergisi 6. Saysı Çıktı

İlahi aşkın sesi dergi 6. Saysı çıkıtı. Bu sayıda tema...
Read More

İlahi Aşkın Sesi Dergisi Yayınlandı

İlim - İrfan - Ahlak - Hikmet Kültür - Sanat - Edebiyat Şiir - Tarih - Mûsıkî Dergisi yayın hayatına başladı. Derigiye erişmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Read More

Başvurular sona ermiştir

Yunus Emre Yılı’na özel olarak bu yıl 3.sü düzenlenen İlahi...
Read More

Yarışmamıza artık 5 beste ile başvurabilirsiniz

Yunus Emre ve Türkçe Yılı nedeniyle Yunus Emre şiirlerinin bestelenmesini...
Read More

Yarışmaya başvuru ücreti kaldırıldı

Ülkemizin yaşadığı pandemi sürecinde sanat camiamızın da maddi-manevi sıkıntılar yaşadığı...
Read More

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bu yıl Yunus Emre Yılı nedeni ile üçüncüsü yapılan İlahi Aşkın Sesi...
Read More