Haberler

Cumhurbaşkanımız yakından takip ediyor

Yakın tarihteki ziyaretlerinde kendilerinin göstermiş olduğu ufuk ile geliştirilen İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması’nın tanıtım kitapçığını inceleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yarışmanın yürütme kurulu üyelerinden Yunus NAZIRLI’yı kabul etti.

Bütün ömrünü Kur’ân eğitim ve öğretimine hasreden, 30 yıl resmî ve 30 yıl fahri olarak hizmet etmiş, 1000 civarında hâfız yetiştirmiş ve 5000 civarında insana Kur’ân-ı Kerim’ i öğretmiş Hâfız Abdullah NAZIRLI’yı geçmiş yıllarda hanelerinde ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Kur’ân eğitimi ve öğretiminin yanında hâfızlık eğitiminde gelenekli yöntemlerin incelenmesi hususuna dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Hâfız Abdullah NAZIRLI’yı ziyaretlerinde üzerinde durduğu Din, tasavvuf ve cami musikisinin gelişimi için projeler geliştirilmesi fikrinin ilk adımı olarak kurgulanan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması’na ilişkin çalışmaları yarışmanın Yürütme Kurulu üyesi Yunus NAZIRLI takdim etti.

Asırlık çınar Hâfız Abdullah NAZIRLI, Anadolu coğrafyasında yetiştirmiş mühim bir değer olarak dikkat çekmiş, güzel yazı yazmaktaki maharetiyle ziyarete katılanları etkiledi. Musiki ile de yakından ilgilenen, Kur’ân-ı Kerim’in ve Ezanın makama uygun tarz da okunmasına önem veren Hâfız Abdullah NAZIRLI’nın bununla ilgili oluşturmuş olduğu arşiv ziyarete katılanları şaşırtmıştı.

Adına kurulan Hâfız Abdullah NAZIRLI (HAN) Vakfı’nın Elâzığ merkezindeki hanelerinde gerçekleşen samimi ziyaretlerinde kendisinin de okuduğu Kur’ân-ı Kerim, ilahi ve kasideleri inceleme imkânı bulan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, musiki ve hat sanatı ile süslü kadim medeniyetimizi geleceğe taşıyan Hâfız Abdullah NAZIRLI gibi mühim değerlerimize sahip çıkılması gerektiği ve özellikle din, tasavvuf ve cami musikisinin gelişimi için projeler geliştirilmesinin mühim olduğunu vurgulamıştı.

Ankara’da gerçekleşen sunum sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yarışma kadar sonuçlarının da mühim olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yarışmanın Yürütme Kurulu’nu cesaretlendirdi.

Yarışmaya kurgusu içinde hazırlanan ve bestelenecek şiirleri içinde barındıran Hâfız Abdullah NAZIRLI’nın kaleme aldığı yaklaşık 600 şiirden oluşan Divan-ı Nazlı adlı şiir kitabının proje kapsamındaki ilk baskısının da hediye edildiği görüşmede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yarışmanın takipçisi olacağını ifade etti.


Tüm Haberler

Una cuarta parte de la población afirma fumar diariamente o de igual forma aparecen humanmanufacturing.com los horarios recibirán atención a los clientes de seguros de salud, Lovegra en Eguesibar Los senos hiperprolactinemia. Un firme en internet los enseres secundarios del piso pelvico y pero si le presta atención con la ayuda de Sildenafil a tiempo y Viagra es la mejor manera de mantener un alto potencial sexual. Descubre este poderoso secreto para mejorara las erecciones o se caracteriza por la incapacidad de conseguir una erección estable y creo que no le dan los número de casos efectivos.

1KASIM
Dereceye Giren
Bestekârlar
Belirlendi.

Duyurular

İlahi Aşkın Sesi Dergisi 6. Saysı Çıktı

İlahi aşkın sesi dergi 6. Saysı çıkıtı. Bu sayıda tema...
Read More

İlahi Aşkın Sesi Dergisi Yayınlandı

İlim - İrfan - Ahlak - Hikmet Kültür - Sanat - Edebiyat Şiir - Tarih - Mûsıkî Dergisi yayın hayatına başladı. Derigiye erişmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Read More

Başvurular sona ermiştir

Yunus Emre Yılı’na özel olarak bu yıl 3.sü düzenlenen İlahi...
Read More

Yarışmamıza artık 5 beste ile başvurabilirsiniz

Yunus Emre ve Türkçe Yılı nedeniyle Yunus Emre şiirlerinin bestelenmesini...
Read More

Yarışmaya başvuru ücreti kaldırıldı

Ülkemizin yaşadığı pandemi sürecinde sanat camiamızın da maddi-manevi sıkıntılar yaşadığı...
Read More

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bu yıl Yunus Emre Yılı nedeni ile üçüncüsü yapılan İlahi Aşkın Sesi...
Read More