Online Başvuru

Online başvuru 6 adımda tamamlanır.

1. Kimlik Bilgi Formunu doldurun

Site üzerinden Online Başvuru veya Kayıt Ol seçenekleri kullanılarak Kimlik Üye Formu doldurulur ve üyelik işlemi tamamlanır. Üyelik bilgileri olan e-posta adresi ve şifre ile sisteme girilir. Sistemde belirtilen adımları takip ederek her bir eser için ayrı ayrı başvuru adımları tamamlanır.


2. Notanızı yükleyin

Eserin notalarının yazılı olduğu dosyayı yükleyiniz. (Üzerinde sadece “güftekâr adı (şair adı) – güfte numarası – sayfa numarası” yazılı bulunan başka hiçbir yazı ve işaret bulunmayan bestenin notası gönderilmelidir.)


3. Ses kaydınızı yükleyin

Stüdyo veya bilgisayar ortamında seslendirilen besteye ait ses kaydını yükleyiniz.


4. Belgelerinizi yükleyin

Dilekçe, özgeçmiş, nüfus cüzdanı sureti, ikametgâh belgesi ve ücret dekontu (Yurt dışından yapılan başvurularda başvuru ücreti alınmamaktadır.) belgelerini tek bir dosya olarak yükleyiniz.


5. Kabül ve Taahhüt

Taahhütname metnini okuduktan sonra “Evet” veya “Hayır” seçeneğini işaretleyiniz.


6. Kaydet

İlgili bilgilerinizi sisteme kaydetmeniz için “Kaydet” butonuna basınız.


Başvurular yarışma sekreteryası tarafından ön değerlendirmeye alınarak incelenecek, eksik belge ya da bilgi olması halinde katılımcıya bildirilecektir. Onaylandığında ise kayıt olunan e-posta adresine bilgi gönderilecektir. Başvuru aşamasından sonra e-posta adresi ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak başvuru bilgilerinizi görebilir, yarışma tarafından belirlenen tarihler aralığında başvurduğunuz eserlerde değişiklik yapabilirsiniz.

Karşılaştığınız problemler hakkında iletişim sayfamızdan yarışma sekreteryasına ulaşarak, bilgi alabilirsiniz.