Misyonumuz

İlahi Aşkın Sesi, marifete hasret gönüllere bir seda olabilmek için üzerine düşen görevleri hassasiyetle yerine getirecek, dünya ve İslam coğrafyasındaki bütün mahsun gönüllerin mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmesi için gereken desteği her zaman verecektir.

İnsan, doğası gereği içsel bir varlıktır. İnanç esasından uzaklaşarak yaşaması mümkün değildir. Halkımızda huzur, barış, sevgi ve güven ortamı; ancak insani vasıfları gelişmiş bireylerin bir arada yaşayabilmesiyle sağlanabilir. İnsanlığın varoluş sebeplerinden biri de kendisi ve ailesi dışındaki kişiler için de faydalı çalışmalar yapmak, yapabilmek ve onları da mutlu edebilmek değil midir? Bu varoluşun gereğini yerine getirme düsturuyla yola çıkan, ömrünü insanlığın yaratıcısını arama ve bulma yolundaki serüvenine katkı sağlamaya adamış insanların hayat hikâyelerinden ilham alınarak kurgulanan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması, huzuru ancak kendi içinde bulan, tebessümü dostlarının yüzünde arayan yüce gönüllerin simgelerinden biri olarak yoluna devam etmeyi arzu etmektedir.

İlahi Aşkın Sesi, marifete hasret gönüllere bir seda olabilmek için üzerine düşen görevleri hassasiyetle yerine getirecek, dünya ve İslam coğrafyasındaki bütün mahsun gönüllerin mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmesi için gereken desteği her zaman verecektir. İlahi Aşkın Sesi beste yarışması seste ve gönülde ahenk kavramlarından yola çıkmıştır. Beste, notaların olağanüstü bir ahenk ile birlikte art arda sıralandığı ruha sükun ve ilham veren sadâdır. Sadâ ise, insan gönlüne açılan ilahi kapının latif bir anahtarıdır. İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması da bu kavramlardan yola çıkarak kırık kalplere derman olabilme idealini benimsemiş ve bu ideali kendisine vazife edinmiştir. Dünyanın dört bir yanından yarışmaya katılan besteci ve müzisyenlerin eserlerini ilham arayan gönüllere ulaştırabilme gayreti ile gerçekleştirilecek olan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması bu düşüncenin vücut bulmuş hâlidir.


Tanıtım kataloğunu indirmek için tıklayınız.