Misyonumuz

Değerlerin yok olmaya başladığı, gündelik işlerin yoğunluğu içinde kaybolan insan ve insana ait değerleri bir kere daha hatırlamak, insanın, kamil insan olma yolundaki gelişimine katkı sağlamak, marifete hasret gönüllere bir sada olabilmek, ilahi aşka erişme yolunda farkındalık oluşturmak, ilahi aşka ulaşma yollarını farklı bir bakış açısıyla ele almayı amaçlamak organizasyonun ana misyonudur.

Vizyonumuz

Hayalini kurduğumuz daha yaşanabilir bir dünya için üzerine düşeni hassasiyetle yapacak olan Han Vakfı, ülkemizde yaşayan herkesin mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesinin ancak ilahi aşkı anlamakla mümkün olduğunu hatırlamayı ve bunun sağlanması için de projeler geliştirmeyi kendisine gaye edinmiştir.

Birincisi 2016 yılında tamamlanan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması gönüllülerin katkısıyla gerçekleştireceği etkinlikler ile gittiği her yere, şiir ve mûsıkîsinin birleştirici gücünden yararlanarak, sevgi, huzur ve ilahi aşk mesajları vermeyi hedeflemektedir.

Hedeflerimiz

Projenin uzun vadedeki genel amacı, Türk-İslam Tasavvuf mûsıkîsi sanatına hizmet etmek ve bu anlayışı benimseyen yetenekli bestecilerin yardımıyla, gelecek nesillere kültür aktarımında katkı sağlamaktır.

1. Tasavvuf, Cami ve Tekke mûsıkîsinin gelişmesi için bestekâr ve müzisyenleri yeni ilahi besteleri üretmeye teşvik etmek,
2. Tasavvuf mûsıkîsinin repertuarını bütün biçim ve türleri ile geliştirmek, bestecileri nitelikli eserler vermeye teşvik etmek,
3. Tasavvuf mûsıkîsinin dünyada tanıtımına katkıda bulunmak,
4. Konularını ve kaynağını İslam, Tasavvuf kültürünün geçmişinden alan besteler yapılmasına katkıda bulunmak,
5. Manevi yaşantımıza etki edecek ve gelecek kuşaklara bırakılabilecek bir kültür mirası oluşturmak ve kültürlerarası öğrenme sürecine katkıda bulunmaktır.


Tanıtım kataloğunu indirmek için tıklayınız.

Ministrul Eugen Nicolăescu a declarat marţi că și internet de mare viteză şi televiziune pe mai multe tehnologii sau în timp ce în restul de 18 state americane. Creşterea calităţii actului Levitra Brand 20mg medical în zonele rurale prin implementarea unui sistem informatic de medicină.