Haberler

Ödül ve Konserler Hakkında Duyuru

Değerli bestekarlarımız;

Kültürümüzün gelişimine önemli katkılar sağlayan, siz değerli bestekârlarımızın gönderdiği eserlerin “Değerlendirme Kurulumuz” tarafından yapılan titiz ve tarafsız değerlendirmeler sonrasında ödül alan eserlerin ilan edilmesi ile sonuçlanan “İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması”nda sizleri aramızda görmekten sonsuz memnuniyet duymaktayız.

Kâr amacı gütmeyen, içerisinde bulunan herkesin gönüllülük esasına dayılı olarak çalıştığı “İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması” sonrasında gerçekleştirmeyi planladığımız; kazanan eserleri ve bestekârlarını tanıtmayı ve ödüllerini takdim etmek istediğimiz Diyarbakır konserini koronavirüs nedeni ile iptal etmiş bulunuyoruz.

Bosna’da, Eylül ayında yapmayı planladığımız konseri gerçekleştirebilmemiz uzak bir ihtimal haline gelmiştir. İnşallah bu konseri yapmak nasip olursa, ayrıca ilan edilecektir.

Bu nedenle kazanan yarışmacılarımızın ödülleri 30 Nisan 2020 öncesinde hesaplarına gönderilecektir.
 Ayrıca ödül kazanan bestekârlarımızın eserlerinin yer aldığı “Güfteler ve Besteler 2″ kitabımız ile iki adet CD’nin yer aldığı albüm hediye edilecektir. 

Birinci CD’de ödül kazanan 21 eser, ikinci CD’de ise bir bestekâra iki ödül veremediğimizden dolayı ödül listesinde yer almayan yüksek puan alan besteler ile yazılı davetimize icabet ederek, Güfteler Kitabından seçtikleri güfteleri besteleyen, kültür ve sanatımıza büyük değerlerler katmış, çalışmaları ile örnek olmuş üstat bestekâlarımızdan,

1. Amir Ateş
2. Hakan Alvan
3. Mehmet İhsan Özer
4. Halil Necipoğulları
5. Erdoğan Tozoğlu

tarafından bestelenen eserlerin, değerli solistler tarafından seslendirilmesinden oluşmaktadır.

Birbirinden değerli tanınan, bilinen ve takdir edilen ses sanatkârları tarafından seslendirilen albüm çalışmamız ile “Güfteler ve Besteler 2” kitabımızı 30 Nisan 2020’ye kadar sizlere ulaştırabilmeyi ümit ediyorum.

Rabbim, Ülkemizi, Milletimizi ve Devletimizi her türlü afet, bela ve musibetlerden muhafaza buyursun.

Bilvesile tüm camiamıza saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum.

Allah’a (cc.) emanet olunuz.

M. Vehbi Nazırlı
HAN Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı


Tüm Haberler

Dereceye Giren
Bestekârlar
Belirlendi

Duyurular

Başvurusunu tamamlayanlara kitap hediye!

İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması'na başvurusunu tamamlayan yarışmacılara, 2016...

devamı

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bestekârlar, 2016 yılında yarışma konusu olan Divan-ı Nazlı’dan bestelenmemiş olan...

devamı