Haberler

Cumhurbaşkanımızın Hâfız Abdullah Nazırlı’yı Ziyareti

ELAZIĞ SON HABER  |  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 14 Ocak 2018 günü İlahi Aşkın Sesi Yarışması’nın ilahi güftelerinin kaynağı olan Divan-ı Nazlı şiir kitabının müellifi Hâfız Abdullah Nazırlı’yı Elazığ’da ziyaret etti.

Yaklaşık bir buçuk saat Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte sohbet ettiklerini belirten Hâfız Abdullah Nazırlı, “Dün geldi. Fakat dün tedbirli geldi. Bir yere gitmeyecekti, oturdu bir buçuk saate yakın sohbet ettik konuştuk. Kendisinin bastırmış olduğu özellikle kendi ekibiyle birlikte inceletip bastırmış olduğu çok güzel bir Kur’an-ı Kerim hediye etti” dedi.

Hâfız Abdullah Nazırlı, “100 yaşına girmiş bir insanım. Bundan önceki hükümetin zamanlarında Cumhurbaşkanı değil mahalle muhtarı bile tenezzül etmezdi ki gelsin de bizi sorsun. Fakat elhamdülillah bugün Cumhurbaşkanımız geliyor, bizi soruyor, dakikalarca oturup sohbet ediyoruz. Bu nereden geliyor? İmandan geliyor. İmanı olmazsa bunu yapmaz. Sohbet ettik tabi hepsini söyleyemem ama inançlı bir insan, çok inançlı bir insan. Kur’an’a bağlıdır. Bugüne kadar hangi Cumhurbaşkanı Kur’an-ı Kerim bastırmış? Biz gerçeği söylüyoruz iftira atmıyoruz siz de söyleyin var mı bastıran böyle Kur’an- Kerim’i? Demek ki bu adamın içinde imanı var, sağlam bir imana sahiptir” dedi.


Haberin Devamını Okumak için Tıklayınız.


Tüm Haberler

31 ARALIK
Son Başvuru
Tarihini
Kaçırma!

Duyurular

İlahi Aşkın Sesi Güfte ve Besteleri kitabı hakkında duyuru

Dağıtım firmalarından kaynaklanan aksamalar nedeni ile piyasada bulunamayan ve temin...

devamı

Başvurusunu tamamlayanlara kitap hediye!

İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması'na başvurusunu tamamlayan yarışmacılara, 2016...

devamı

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bestekârlar, 2016 yılında yarışma konusu olan Divan-ı Nazlı’dan bestelenmemiş olan...

devamı