Haberler

İlahi Aşkın Sesi İstanbul Konseri’ne davetlisiniz

İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması’na katılan eserlerin Mehmet Kemiksiz ve korosu tarafından icra edileceği “20. Erenler Meclisi Hafız Abdullah Nazırlı”  İstanbul Konseri’ne davetlisiniz.

Bir asırlık ömrü hafız ve talebe yetiştirmeye adamış Kur’ra hafız, yazar, şair ve hattat Abdullah Nazırlı’nın “Divan-ı Nazlı” adlı eserinde yer alan yaklaşık 300 adet Osmanlıca-Türkçe şiirin/güftenin bestelenmesini amaçlayan “İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması” 31 Aralık 2016 yılında sonuçlandı.

Yarışmaya katılan 227 eserden şartnameye uygun görülmeyen elemeler ile 176 eseri online ortamda değerlendirdi. Finale kalan 30 eserden 14’ünü ödüle layık gördü ve kazanan eserlere toplamda 54.000 TL ödül sahiplerine verildi.

Kazanan eserler Kültür Bakanlığı Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından; Üsküp, Ankara, Istanbul, Konya ve Elazığ’da verilen konserlerle dinleyicilerine seslendirildi. 2017 yılında kazanan eserler yapılan çalışmalar sonrasında “TRT Repertuarına” alındı.

Yarışmaya başvurusu yapılan bestelerin tamamının musiki dünyamıza kazandırılması amacı ile tekrar incelenerek, seçilen besteleri, seste ve gönülde ahengi birleştiren nameleri aziz milletimizle paylaşmak arzusundayız. Bu vesile ile Mehmet Kemiksiz, korosu ve sazendeleri tarafından seslendirilecek olan ‘’ İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması Erenler Meclisi Tasavvuf Musikisi Konserleri’nin birincisi İstanbul Fatih’te bulunan İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde 14 Ocak 2018 saat 19.30’da verilecek olan konser, tasavvuf musikisi severler ile buluşacak.

Konser Bilgileri

Yer: İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi
Tarih: 14 Ocak 2018, Pazar
Saat: 19.30

Detaylı bilgi almak ve katılmak için tıklayınız


Konser Afişini İndir

Konser Programını İndir

İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması; Gençlik Projeleri Destek Programı (2016/2) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.


Tüm Haberler

30 KASIM
Son Başvuru
Tarihini
Kaçırma!

Duyurular

İlahi Aşkın Sesi Güfte ve Besteleri kitabı hakkında duyuru

Dağıtım firmalarından kaynaklanan aksamalar nedeni ile piyasada bulunamayan ve temin...

devamı

Başvurusunu tamamlayanlara kitap hediye!

İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması'na başvurusunu tamamlayan yarışmacılara, 2016...

devamı

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bestekârlar, 2016 yılında yarışma konusu olan Divan-ı Nazlı’dan bestelenmemiş olan...

devamı