Haberler

İlahi Aşkın Rüzgârı Konya’da Esti

Mevlâna Celalettin-i Rumi’ye ait külliyesi, meşhur tarihi yapıları ve kütüphaneleriyle ünlenmiş, zengin tasavvuf gelenekleri ve çeşitli etkinliklerle bütün kültürlerden insanların ziyaretgâhı olma özelliğini hep korumuş olan KONYA, İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması’nın final konserlerinin ilkine ev sahipliği yaptı.

Jüri üyelerimizden Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ömer Faruk BELVİRANLI’nın uzun süre müdür ve solist olarak görev yaptığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçılarının seslendirdiği eserler dinleyicileri mest etti. Sanat Yönetmenliğini jüri üyemiz Sayın Yusuf KAYYA’NIN yaptığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunun birbirinden değerleri sanatçılarının katıldığı konser KONEVİ Kültür Merkezinde gerçekleşti. Postnişin ve aynı zamanda Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu müdürü Sayın Fahri ÖZÇAKIL’ında hazır bulunduğu konserde Kemençede Emre APAYDIN, Kanunda Hakan KILIÇARSLAN, Tanburda Musa Kazım TIĞLIOĞLU, Ud’da Mehmet UÇAK, Neyde Süleyman YARDIM, Bendirde Suat ORHAN ‘a Ses Sanatçıları Ali KALAYCI, Ahmet ÇALIŞIR, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN eşlik etti.


ias_buton_video


Hafız Abdullah Nazırlı Vakfı Genel Başkanı ve İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Sayın M.Vehbi NAZIRLI yaptığı açılış konuşmasında “Günümüz dünyasındaki  karmaşa, kargaşa ve kaos ortamından sıyrılıp, İnsanları İlahi Aşka davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. “Halkımızda huzur, barış, sevgi ve güven ortamı; ancak insani vasıfları gelişmiş bireylerin bir arada yaşayabilmesiyle sağlanabilir. İnsanlığın varoluş sebeplerinden biri de kendisi ve ailesi dışındaki kişiler için de faydalı çalışmalar yapmak, yapabilmek ve onları da mutlu edebilmek değil midir? Bu varoluşun gereğini yerine getirme düsturuyla yola çıkan, ömrünü insanlığın yaratıcısını arama ve bulma yolundaki serüvenine katkı sağlamaya adamış insanların hayat hikâyelerinden ilham alınarak kurgulanan İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması, huzuru ancak kendi içinde bulan, tebessümü dostlarının yüzünde arayan yüce gönüllerin simgelerinden biri olarak yoluna devam etmeyi arzu etmektedir.” diyen Yürütme Kurulu Başkanı M.Vehbi NAZIRLI “birbirinden değerli bestekârların iştirak ettiği yarışmaya destek veren Eski Bakan Sayın Ali Coşkun, Türk Dil Kurumu Başkanı Sayın Mustafa KAÇALİN, TBMM Eski Başkanvekili Sayın Necat ÇETİNKAYA, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Sayın M.Salim TOKAÇ ve hemşeriniz Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ömer Faruk Faruk BELVİRANLI ile beraber tüm jüri üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum” diyerek konsere iştirak eden tüm misafirleri selamladı.


Tüm Haberler

30 KASIM
İlahi
Aşkın Sesi'ne
Başvurular Başladı

Duyurular

İlahi Aşkın Sesi Güfte ve Besteleri kitabı hakkında duyuru

Dağıtım firmalarından kaynaklanan aksamalar nedeni ile piyasada bulunamayan ve temin...

devamı

Başvurusunu tamamlayanlara kitap hediye!

İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması'na başvurusunu tamamlayan yarışmacılara, 2016...

devamı

Başvuru için Güfteler Kitabı yayınlandı

Bestekârlar, 2016 yılında yarışma konusu olan Divan-ı Nazlı’dan bestelenmemiş olan...

devamı

İcra ve Değerlendirme Kurulları belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT gibi resmi...

devamı